O nas

W ciągu 20 lat naszej historii, uzyskaliśmy renomę wiarygodnego i stabilnego partnera
z zakresu wyspecjalizowanej produkcji poligraficznej.

POZNAJ NAS LEPIEJ
ZŁÓŻ ZAPYTANIE
pl

Wybierz język :

OPAKOWANIA EKOLOGICZNE

do farmaceutyków, suplementów diety oraz kosmetyków

Gama opakowań opartych na surowcach ekologicznych oraz makulaturowych to innowacyjny produkt od Preston, który wpisuje się w obecny kierunek rozwoju branży opakowań. Priorytetem bowiem stało się stosowanie mono-materiałów bądź materiałów w pełni podlegających recyklingowi. Obecna tendencja rynkowa w branży opakowań do leków, suplementów diety, a przde wszystkim opakowań do kosmetyków to odchodzenie od opakowań z tworzyw sztucznych na korzyść opakowań z papierów ekologicznych. Ekologiczne opakowania jednostkowe wytwarzane na surowcach ekologicznych i makulaturowych oraz pokryte opatentowaną warstwą separującą (primer) wpisują się w potrzebę ulepszenia procesów produkcyjnych w celu ograniczenia negatywnego wpływu produkcji na środowisko.

Ekologiczne pudełka z tektury litej

Preston opatentował specjalną technologię, która pozwala nam produkować przyjazne dla środowiska opakowania jednostkowe.
Wspólnie z naukowcami opracowaliśmy specjalny PODKŁAD (primer), który pozwala nam drukować w najwyższej jakości na kartonach ekologicznych i pochodzących z recyklingu. A wszystko to bez uszczerbku na jakości opakowania.

Produkcja przyjazna dla środowiska

Aby uzyskać najwyższą produktywność, a tym samym zmniejszyć zużycie energii podczas procesu produkcyjnego, do produkcji opakowań ekologicznych korzystamy z najnowocześniejszych maszyn. Wykorzystując materiały nadające się do recyklingu i zmniejszając ilość odpadów produkcyjnych ograniczamy negatywny wpływ produkcji na środowisko.

Bezproblemowy recykling

Jako specjaliści od opakowań, chcemy dostarczać na rynek więcej opakowań ekologicznych. Nasze innowacyjne ekologiczne opakowania można łatwo poddać recyklingowi. Wysokiej jakości, w pełni nadające się do recyklingu i przyjazne dla środowiska opakowania z tektury litej jest naszym głównym celem rozwojowym w zakresie produkcji.

 

Dzięki zastosowaniu innowacyjnej substancji ekologicznej, możliwy jest druk i wykonanie opakowań z papierów o gorszej jakości powleczenia, czyli tektury litej o niższej jakości (gładkości) warstwy zadrukowywanej (kartonów ekologicznych, makulaturowych, jednostronnie powlekanych).
Nasza innowacyjna powłoka (primer) do ekologicznych opakowań:

  • zwiększa odporność nadruku na ścieranie i zrywanie farby
  • jest neutralna dla środowiska; opakowanie jednostkowe w pełni nadaje się do recyklingu;
  • barwa, połysk i jakość nadruku linii pozostają na odpowiednim poziomie jakościowym.

Primer bardzo dobrze zespala się z powierzchnią papieru/surowca, poprzez zastosowanie w procesie druku technologii UV. Utwardzenie druku następuje w sposób chemiczny (farba jest utwardzana światłem UV o odpowiedniej długości fali) i nie ma konieczności „zamykania” nadruku lakierem, dlatego nasze innowacyjne opakowania ekologiczne mogą zostać poddane standardowemu procesowi recyklingu.

Proces produkcyjny opakowań ekologicznych został opracowany dodatkowo z uwagą o jak najmniejsze zużycie energii elektrycznej. W procesie druku ważne było dla nas obniżenie zużycia energii per sztuka opakowania w porównaniu do procesów mniej zaawansowanych technologicznie. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych maszyn w produkcji opakowań ekologicznych, jesteśmy w stanie zwiększyć prędkość roboczą, przy stosunkowo niewielkim zużyciu energii (nie więcej niż 300 KW w czasie pracy ciągłej).

 

Wprowadzenie gamy nowych produktów jest efektem przeprowadzonych prac badawczych, których wyniki zostały wdrożone w ramach projektu „Wdrożenie do oferty firmy PRESTON Sp. z o.o. wysokiej jakości opakowań jednostkowych do leków drukowanych na kartonach ekologicznych”. Więcej informacji… 

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

+48 61 84 20 992

sales@preston.pl

Grzegorz Talkowski

Grzegorz Talkowski

New Business Manager

gt@preston.pl

j. polski

j. angielski

j. niemiecki

Stanisław Karoński

Stanisław Karoński

Dział Sprzedaży

sales@preston.pl

j. polski

j. angielski

j. niemiecki

Małgorzata Ławiak

Małgorzata Ławiak

Customer Service Manager

ml@preston.pl

j. polski

j. angielski