O nas

W ciągu 20 lat naszej historii, uzyskaliśmy renomę wiarygodnego i stabilnego partnera
z zakresu wyspecjalizowanej produkcji poligraficznej.

POZNAJ NAS LEPIEJ
ZŁÓŻ ZAPYTANIE
pl

Wybierz język :

OPAKOWANIA JEDNOSTKOWE

do farmaceutyków, suplementów diety oraz kosmetyków

Preston Packaging koncentruje się na wytwarzaniu opakowań jednostkowych dla branży farmaceutycznej, kosmetycznej oraz dla producentów suplementów diety. Tak wąska specjalizacja gwarantuje Klientom, że jakość naszych produktów jest na najwyższym poziomie.

Od ponad 21 lat oferujemy Klientom, zarówno z Polski jak i z Unii Europejskiej, najwyższej jakości opakowania. Każde wyprodukowane przez nas opakowanie spełnia wysokie standardy, dzięki temu w prawidłowy sposób chroni leki lub suplementy diety przed czynnikami zewnętrznymi. Od początku naszej działalności jesteśmy otwarci na nowe wyzwania i niestandardowe zamówienia. Stale poszerzamy wachlarz produktów i usług. Oferujemy różnego rodzaju formy uszlachetnienia (lakier UV, gloss lub matt, foliowanie gloss, matt, hot-stampimg). Dla wytwórców farmaceutycznych oferujemy tłoczenie Braille.

Opakowania jednostkowe
klejone liniowo

Najczęściej spotykany i produkowany typ opakowania. Może być ono pakowane zarówno manualnie jak i na automatycznej linii pakującej. Ten typ pudełka jest z reguły używany do pakowania blistrów, saszetek, tub lub niewielkich butelek.

Opakowania jednostkowe
z dnem automatycznym

Opakowanie przeznaczone w głównej mierze do zabezpieczenia ciężkich produktów. Świetnie sprawdza się w przypadku ciężkich butelek lub aerozoli, zabezpieczając je przed przypadkowym wypadnięciem
z opakowania. Zdecydowaną zaleta tej konstrukcji jest łatwość i szybkość pakowania manualnego. Podczas formowania dno zamyka się samo.

Opakowania do leków z tłoczeniem Braille

Cechą, która wyróżnia to opakowania są wypukłe elementy – tzw. Alfabet Braille. Jest to technika stosowana głównie w przypadku pudełek do farmaceutyków (choć coraz częściej także dla innych produktów).
Przy pomocy Braille zapisuje się nazwę oraz dawkę preparatu. Tłoczenie to może zostać wykonane na każdym typie produkowanych przez nas opakowań.

Saszetki oraz obwoluty do blistrów

Typ opakowania, który został stworzony głownie z myślą o zabezpieczeniu blistrów. Może on również służyć jako nośnik większej ilości informacji
o zawartości blistra, sposobie i częstotliwości dawkowania. Są to z reguły opakowania bardzo niewielkie. W saszetkach najczęściej są umieszczane blistry z tabletkami hormonalnymi.

Małe prezentery z tektury litej do opakowań jednostkowych

Opakowania zbiorcze wykonane z tektury litej. Ze względu na grubość surowca i wytrzymałość przeznaczone głównie do niewielkiej ilości lekkich opakowań jednostkowych. Konstrukcja tego opakowania pozwala na wykorzystanie go zarówno do zabezpieczenia i ułatwienia transportu preparatu jak i w punkcie sprzedaży, jako nośnik dodatkowych informacji.

Holdery do strzykawek, fiolek, saszetek, ampułek oraz innych produktów wymagających zabezpieczenia

Produkty te z reguły stanowią uzupełnienie wybranego typu opakowania. Często, ze względu na zawartość pudełka, konieczne jest właściwe zabezpieczenie produktu. Taka właśnie rolę pełnią elementy wykonane
z tektury litej wkładane lub zintegrowane z opakowaniem. Z uwagi na indywidualne cechy każdego produktu wykonanie tych elementów poprzedzone jest procesem makietowania. Ma to na celu znalezienia optymalnej konstrukcji dopasowanej do procesu pakowania.

Inne typy opakowań jednostkowych o nietypowej konstrukcji lub sposobie klejenia

Ta kategoria zawiera w sobie opakowania jednostkowe o niestandardowej konstrukcji. Coraz częściej producenci, aby wyróżnić się spośród konkurencji, wymagają produkcji pudełek zawierających dodatkowe elementy. Są to na przykład opakowania liniowe z wewnętrzną przegrodą
na aplikator, pudełko z dodatkową klapką na froncie dającą możliwość umieszczenia większej ilości treści itp. Mogą to również być opakowania, które nie wymagają klejenia (konstrukcja oparta na zamkach). Możliwości jest wiele.

Opakowania z surowców ekologicznych

Opakowania jednostkowe wykonane z produktów ekologicznych to ostatnio nie tylko trend w branży farmaceutycznej i kosmetycznej, ale ogólna potrzeba środowiskowa w branży opakowań. Wysokiej jakości opakowania z nadrukiem wytwarzane na tekturze ekologicznej to innowacyjne, efektywne i atrakcyjne cenowo rozwiązanie w zakresie opakowań. Ekologiczne opakowania do leków i kosmetyków mogą być pokryte w taki sposób farbą, że nie będą znacząco różnić się wyglądem zewnętrznym od innych opakowań, pomimo użycia materiałów makulaturowych w produkcji. Można je też pokryć farbą wyłącznie minimalistycznie, uwydatniając tylko logotyp marki. Nasi specjaliści chętnie doradzą w doborze odpowiednich rozwiązań.
Więcej informacji...

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

+48 61 84 20 992

sales@preston.pl

Grzegorz Talkowski

Grzegorz Talkowski

New Business Manager

gt@preston.pl

j. polski

j. angielski

j. niemiecki

Stanisław Karoński

Stanisław Karoński

Dział Sprzedaży

sales@preston.pl

j. polski

j. angielski

j. niemiecki

Małgorzata Ławiak

Małgorzata Ławiak

Customer Service Manager

ml@preston.pl

j. polski

j. angielski