O nas

W ciągu 17 lat naszej historii, uzyskaliśmy renomę wiarygodnego i stabilnego partnera
z zakresu wyspecjalizowanej produkcji poligraficznej.

POZNAJ NAS LEPIEJ
ZŁÓŻ ZAPYTANIE
pl

Wybierz język :

Rosnący popyt na opakowania w branży farmaceutycznej podczas pandemii

Pomimo pandemii nie zrezygnowaliśmy z inwestycji, bo branża opakowań farmaceutycznych w okresie Covid-19 musi stawać na wysokości zadania.

Choć zaczynamy stopniowo „oswajać się” z obecnością koronawirusa, to trzeba przyznać, że panująca na całym świecie pandemia ma niebagatelny wpływ na gospodarkę. Dynamika w wielu branżach diametralnie się zmieniła – są przedsiębiorstwa, które walczą o przetrwanie (np. w branży rozrywkowej), natomiast inne przeżywają znaczny wzrost zysków (np. branża marketingu internetowego).

Co z branżą opakowań?

Na polskim rynku od siedmiu lat obserwuje się wzrostowy trend branży opakowaniowej. Obecnie popyt na opakowania różnego rodzaju stale rośnie, między innymi ze względu na zwiększoną popularność usług i towarów sprzedawanych online. Poza tym, w perspektywie światowego problemu, jakim stała się pandemia produkcja opakowań stała się niezwykle istotna. Wzrosło bowiem zapotrzebowanie na leki oraz środki ochrony osobistej i inne artykuły medyczne, które muszą być dostarczane nie tylko do klientów w sprzedaży detalicznej, ale również hurtowo do szpitali i przychodni. Rzutuje to na potrzebę produkcji większej ilości bezpiecznych i solidnych opakowań do leków.

Wyzwania, przed jakimi stanęła branża

W wyniku pandemii utrudniony został transport surowców oraz produktów, między innymi w wyniku zamykania granic wielu państw, co odbija się na kosztach pozyskiwania półproduktów do produkcji opakowań. Konieczność stosowania dodatkowych środków ostrożności, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa, wpływa również na wzrost kosztów pracy. Natomiast dostarczanie towarów dla branży farmaceutycznej i placówek medycznych powinno działać sprawnie i nieprzerwanie – pomimo występujących trudności, aby zapobiegać kryzysowi narażającemu zdrowie społeczeństwa.

Jak działa Preston Packaging?

W Preston Packaging zawsze przykładaliśmy szczególną wagę do terminowych i bezpiecznych dostaw, dlatego, mimo aktualnych ograniczeń, niezwykle istotna jest dla nas płynność produkcji i dostarczanie produktów w określonym terminie.
Produkując opakowania do produktów leczniczych, suplementów diety oraz kosmetyków, ze szczególną uwagą podchodziliśmy do aspektów higienicznych w procesie produkcji, co nie uległo zmianie – zachowujemy wszelkie standardy bezpieczeństwa. Zależy nam, by nasi klienci byli zadowoleni z jakości produktów również w okresie wzmożonych oczekiwań w zakresie bezpieczeństwa i higieny. Naszym pracownikom zapewniamy środki dezynfekujące, środki ochrony osobistej, a pracownicy biurowi mają możliwość pracy zdalnej.
Nie zapomnieliśmy jednak o rozwoju – pomimo pandemii nie zrezygnowaliśmy z zaplanowanych wcześniej inwestycji. Zainstalowaliśmy nową maszynę drukującą (materiał wideo z tego procesu dostępny jest na początku artykułu) Heldelberg Speedmaster XL 106-7 + LYYL i wciąż się rozbudowujemy oraz usprawniamy procesy produkcji. Pozwala nam to zachować najwyższą jakość usług i sprostać wzrastającemu tempu produkcji opakowań, zgodnie z oczekiwaniami rynku.

 

Zobacz także wywiad ze Stanisławem i Filipem Karońskimi:

Skontaktuj się z nami

Zainteresowała Cię nasza oferta? Napisz do nas – odezwiemy się!

  * Pola obowiązkowe

  Małgorzata Ławiak

  Małgorzata Ławiak

  Dział Sprzedaży

  ml[-at-]preston.pl

  j. polski

  j. angielski

  Ewa Marcinkowska

  Ewa Marcinkowska

  Dział Sprzedaży

  em[-at-]preston.pl

  j. polski

  j. angielski

  j. niemiecki

  Agnieszka Sierpowska

  Agnieszka Sierpowska

  Dział Sprzedaży

  as[-at-]preston.pl

  j. polski

  j. angielski