O nas

W ciągu 20 lat naszej historii, uzyskaliśmy renomę wiarygodnego i stabilnego partnera
z zakresu wyspecjalizowanej produkcji poligraficznej.

POZNAJ NAS LEPIEJ
ZŁÓŻ ZAPYTANIE
pl

Wybierz język :

Paleta rozwiązań, czyli o możliwościach wykończeń opakowań dla branży beauty

Specjalizujemy się w produkcji opakowań dla branży kosmetycznej. Współpracujemy zarówno z dużymi korporacjami oraz dostawcami produktów na lokalne rynki. Każda z firm z branży beauty ma wspólny mianownik w kwestii opakowań dla produktów kosmetycznych. Muszą się one wyróżniać na półce. Niejednokrotnie to opakowanie sprawia, że w sklepie pod wpływem chwili sięgamy po dany kosmetyk. Opakowanie, czyli cichy ambasador Twojej marki. Jak zatem sprawić, aby Klienci sięgali po Twoje produkty? Podpowiadamy kilka możliwości.

Eleganckie opakowanie do kosmetyków

Opakowania dla branży beauty to bardzo interesujący temat dla drukarni, która specjalizuje się w produkcji rozwiązań dla tego sektora. Potrzeby naszych Klientów są bardzo różne i skupione często wokół filozofii danej marki. Pracując nad sample book, stworzyliśmy kilka ciekawych kreacji, które pokazują różne możliwości wykończeń. Jedna z propozycji to wykorzystanie trzech metalicznych kolorów Pantone w druku. Dodatkowo, połączenie ich daje ciekawe efekty wizualne. To na pierwszy rzut oka minimalistyczne opakowanie zyskuje jeszcze bardziej, gdy nim poruszymy. Bardzo urokliwy projekt dla branży beauty.

opakowanie dla kosmetyków, pantone metaliczne

Minimalizm ma swój urok

Jednym z trendów w branży opakowaniowej jest minimalizm i wykorzystanie surowców ekologicznych. Ta propozycja jest z pewnością przyjazna dla środowiska. Poniższy projekt został wykonany na surowcu Camel 300, który w 100% nadaje się do recyklingu. Minimalizm projektu powoduje, że opakowanie prezentuje się bardzo elegancko. Efekt wizualny budują elementy tłoczone na sucho, które widoczne są gołym okiem. Bardzo minimalistyczne opakowanie eko dla marek idących z duchem ekologii.

opakowanie kosmetyki, opakowanie ekologiczneMetalizowany surowiec zwraca na siebie uwagę

Surowiec metalizowany pozwala na realizację bardzo ciekawych projektów. Jedną z możliwości jest druk na metalizowanym surowcu. W przypadku poniższego projektu, dla uzyskania intensywnych kolorów, należało w tych miejscach położyć biel kryjącą. Podwójna biel została nałożona tylko pod pomarańczowymi elementami oraz pod kwiatem. Zabieg ten był celowy, aby uzyskać gładki kolor w konkretnych miejscach. Opakowanie wykończono lakierem hybrydowym a oraz całość została pokryta błyszczącym lakierem w celu uzyskania efektu wysokiego połysku. W projekcie zastosowano także tłoczone elementy. To eleganckie opakowanie z pewnością zwróciłoby uwagę na sklepowej półce.

surowiec metalizowany, tłoczenie

Efekt metalicznych kolorów Pantone

W poniższym projekcie wykończeniem, które nadaje charakter i walor estetyczny, jest również zastosowanie surowca metalizowanego. Ten design pokazuje szerokie możliwości efektów wizualnych. W tym projekcie w druku zastosowano CMYK, pod którym nałożono dwukrotnie biel kryjącą, oraz użyto Pantone Rubin Red. Drugi kolor został nałożony bezpośrednio na podłoże metalizowane. Dzięki temu uzyskaliśmy efekt metaliczności. Jeśli celem projektanta jest, by kolory na opakowaniu sprawiały wrażenie metalicznych, wtedy warto pomyśleć o takim rozwiązaniu. Pudełko wykończono błyszczącym lakierem UV w celu uzyskania efektu połysku na całej powierzchni.

 

Paleta barw surowców

Zupełnie innym rozwiązaniem jest wykorzystanie surowca barwionego w masie. Bogactwo wyrazistych kolorów sprawia, że surowiec odgrywa kluczową rolę w projekcie opakowania. Tektura barwiona w masie umożliwia wykonanie różnych uszlachetnień i w zasadzie nie mamy w tej kwestii żadnych ograniczeń. Idealnie nadaje się ten materiał pod suche tłoczenie czy hot-stamping. Efekt wizualny zależy w dużej mierze od kreatywności projektanta. Takie kolorowe opakowanie na pewno zwróciłoby na siebie uwagę kupujących.

PODSUMOWANIE

Realizujemy wiele projektów opakowaniowych dla branży beauty. Niejednokrotnie są to rozwiązania bardzo mocno uszlachetnione. Nasze możliwości technologiczne pozwalają tworzyć perfekcyjne opakowania dla naszych Klientów. Paleta możliwości wykończeń jest szeroka. Wszystko zależy od wyobraźni projektanta oraz charakteru marki, dla której opakowanie jest tworzone. W doborze idealnych i optymalnych rozwiązań może pomóc drukarnia. Nasz zespół chętnie pomoże w wyborze odpowiednich materiałów oraz wykończeń. Dodatkowo, z  myślą o naszych Klientach stworzyliśmy sample book, który prezentuje różne możliwości technologiczne naszej drukarni.

Potrzebujesz opakowań dla swoich produktów?

Skontaktuj się z nami i odkryj nasz świat opakowań dla branży beauty.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

+48 61 84 20 992

sales@preston.pl

Isabella Szymanski

Isabella Szymanski

Key Account Manager

is@preston.pl

j. polski

j. angielski

j. niemiecki

j. francuski

Małgorzata Ławiak

Małgorzata Ławiak

Customer Service Team Leader

ml@preston.pl

j. polski

j. angielski