O nas

W ciągu 20 lat naszej historii, uzyskaliśmy renomę wiarygodnego i stabilnego partnera
z zakresu wyspecjalizowanej produkcji poligraficznej.

POZNAJ NAS LEPIEJ
ZŁÓŻ ZAPYTANIE
pl

Wybierz język :

Czym jest papier barwiony w masie i jakie możliwości niesie dla branży opakowaniowej?

Producenci prześcigają się w tworzeniu kreatywnych projektów opakowań, aby wyróżnić swoje produkty na półce. Jest to istotne, gdyż klienci podejmując decyzje zakupowe, często wybierają towary zapakowane w atrakcyjne opakowania. A gdyby tak wybrać rozwiązanie, które zwróci na siebie uwagę intensywnym kolorem surowca? Pomóc w promocji produktu i wyróżnieniu go spośród podobnych może opakowanie stworzone z surowca barwionego w masie.

Czym jest tektura barwiona w masie?

Tektura barwiona w masie to papier niepowlekany, któremu kolor nadawany jest jeszcze w procesie produkcji. Technologia barwienia w masie polega na użyciu barwnika do masy papierniczej. Do barwienia masy wykorzystuje się barwniki rozpuszczalne lub kolorowe pigmenty. Dzięki zastosowaniu tej techniki kolory są wyjątkowo trwałe, a sam papier cechuje się (niską transparentnością) wysoką nieprzezroczystością. Barwienie tektury w masie sprawia, że otrzymujemy produkt o niespotykanych dotąd właściwościach.

 

Czym charakteryzuje się tektura barwiona w masie?

Opakowania powstające z papieru barwionego w masie podkreślają unikatowy charakter produktu. Bogactwo pięknych i wyrazistych kolorów sprawia, że surowiec zwykle odgrywa kluczową rolę w projekcie opakowania. Papier barwiony jest całościowo, dzięki czemu kolor jest równomierny i intensywny. W technologii tej barwiona jest nie tylko zewnętrzna warstwa papieru, ale cała masa papiernicza na etapie produkcji. Sprawia to, że przekrój tektury, widoczny w wielu konstrukcjach opakowań, nie jest biały czy szary.

 

Jakie efekty można uzyskać na opakowaniu?

Tektura barwiona w masie ma bardzo szerokie zastosowanie i umożliwia wykonanie różnych uszlachetnień. W zasadzie nie mamy tutaj ograniczeń. Można ją stosować zarówno do druku offsetowego, cyfrowego, jak i sitowego. Idealnie nadaje się pod suche tłoczenie czy hot-stamping. Atutem tego rozwiązania jest fakt, że papier barwiony w masie  w przekroju jest w tym samym kolorze, dzięki czemu w wyciętych elementach czy zagięciach nie ukazuje nam się  biały kolor niebarwionego papieru. Zastosowanie tego rodzaju papieru pozwala na uzyskanie oryginalnych opakowań, które wyróżnią się na tle konkurencji.

 

W jakich branżach wykorzystywany jest ten surowiec?

Polecamy użycie papieru barwionego w masie markom, które chcą się wyróżnić i podkreślić charakter zapakowanych produktów. Tektura barwiona w masie to bogactwo kolorów. Dostępna jest w różnych formatach i gramaturach. Wykonane z niej opakowania stosowane są w wielu branżach. Doskonale nadaje się do produkcji eleganckich opakowań dla towarów luksusowych i wymagających szczególnie pięknej oprawy, dlatego największym powodzeniem cieszy się w branży kosmetycznej. Klienci bardzo często doceniają oryginalność opakowań produktów z tej kategorii i zwracają uwagę na walory estetyczne.

 

Zalety papieru barwionego w masie:

  • ma bogatą kolorystykę i pozwala na dowolny wybór barw, zarówno pastelowych, jak i intensywnych;
  • jest wysoce nieprzezroczysty;
  • zapewnia wyraziste, równomierne kolory;
  • nie ma białych obwódek w miejscu wycięcia czy zgięcia;
  • zapewnia trwały kolor bez ryzyka jego wycierania;
  • daje możliwość zastosowania wielu uszlachetnień oraz obróbki introligatorskiej.

 

Oferta firmy Preston również bogata jest w surowce barwione w masie. Zapytaj o bezpłatne próbki opakowań, do produkcji których wykorzystaliśmy barwioną tekturę. Twoje projekty z pewnością zyskają na oryginalności. Wyróżnij swoją markę i podaruj Klientom niesamowite doświadczenia.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy odpowiedzą na każde Twoje pytanie dotyczące tego produktu i pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

+48 61 84 20 992

sales@preston.pl

Małgorzata Ławiak

Małgorzata Ławiak

Dział Sprzedaży

ml[-at-]preston.pl

j. polski

j. angielski

Ewa Marcinkowska

Ewa Marcinkowska

Dział Sprzedaży

em[-at-]preston.pl

j. polski

j. angielski

j. niemiecki